No products in the cart
Czy poza skórą twarzy i ciała możemy stosować kosmetyki konopne na skórę głowy i włosy?
Schorzenia typu AZS czy łuszczyca często dotyczą również skóry głowy. Dlatego używanie preparatów regulujących złuszczanie i nawilżenie w tym obszarze jest w pełni uzasadnione. Odpowiednio skomponowane receptury kosmetyków konopnych dają zasakujące i szybkie efekty.
Dbając o skórę głowy – jej odpowiednią regenerację i florę bakteryjną przyczyniamy się ostatecznie do wyglądu włosów. Zdrowa skóra głowy wpływa pozytywnie na cebulki włosów oraz ich wzrost i jakość. Poza olejem z nasion konopi cennymi składnikami poprawiającymi jakość skóry głowy i włosów są:
- przeciwzapalny i przeciwgrzybiczy ekstrakt z nasion grejpfruta
- regulująca łojotok szałwia
- stymulująca mieszki włosowe kofeina
- lawenda o działaniu bakteriobójczym
- kojący podrażnienia rozmaryn
- łagodząca stany zapalne skóry głowy pokrzywa
- antyseptyczny goździk
- regenerujący hyzop
W ziołach tkwi ogromna moc. Zachęcamy do odkrywania wielokierunkowego zastosowania pięknych i potężnych w swym działaniu roślin.
Czy możemy stosować kosmetyki z wysoką zawartością oleju konopnego również na powierzchnię włosów?
Włosy wysokoporowate to takie, których łuski są mocno rozchylone. Ich naturalna warstwa ochronna jest nieszczelna, dlatego będą idealne do olejowania kosmetykami na bazie konopi. Takie włosy są zazwyczaj bardzo suche, szorstkie, puszące się i plączące. Wymagają zewnętrznego zabezpieczania i wyrównania powierzchni. Możemy wówczas po umyciu włosów użyć kremu z najwyższą zawartością oleju konopnego i pozostawić na włosach przez 15-20 min, następnie spłukać. Można też nałożyć nieduże ilości maści na suche końcówki włosów i pozostawić bez spłukiwania.
Stosowanie oleju konopnego na skórę głowy i włosy może przynieść szybkie i zaskakujące rezultaty.
To składnik hipoalergiczny, który błyskawicznie regeneruje, nawilża, koi podrażnienia i stany zapalne. Polecamy do codziennej regularnej pielęgnacji.