Darmowa wysyłka produktów konopnych już od 135 zł

AZS, łuszczyca, egzema

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest nawrotową i przewlekłą dermatozą. Zazwyczaj pojawia się we wczesnym dzieciństwie i często utrzymuje przez całe życie z uwagi na niejasne pochodzenie lub nieskuteczne działania pielęgnacyjne i zapobiegawcze.

  1. Jakie są objawy atopowego zapalenie skóry: sucha, swędząca, łuszcząca się, zaczerwieniona skóra to typowe symptomy towarzyszące AZS. Zazwyczaj objawy są nawracające, o uporczywym przebiegu, a tradycyjna pielęgnacja nie przynosi oczekiwanych rezultatów.
  2. Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry: przyczyn występowania AZS jest wiele, poprzez czynniki genetyczne, zwiększona produkcję przeciwciał IgE, zaburzenia hormonalne i autoimmunologiczne. Kluczowa w procesie naprawczym jest codzienna obserwacja czynników nasilających przebieg choroby i eliminowanie alergenów i sytuacji szkodliwych, zarówno tych zewnętrznych jak i związanych z ogólnym stanem psychofizycznym.

Łuszczyca to przewlekła choroba skóry, charakteryzująca się występowaniem łuszczących się wykwitów na skórze. Choroba ta jest uwarunkowana genetycznie i może mieć różny przebieg oraz objawy.

  1. Jakie są objawy łuszczycy: to m.in. sucha i swędząca skóra, zaczerwienienie, plamy na skórze pokryte srebrzystymi łuskami, bolesność i mrowienie skóry.
  2. Jakie są przyczyny łuszczycy: nie są w pełni poznane, ale uważa się, że jest to choroba uwarunkowana genetycznie, która może być wywołana różnymi czynnikami środowiskowymi.

W naszej ofercie znajdują się kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i skóry głowy z AZS i łuszczycą.

  • Seria Atopos to krem, mleczko do ciała i kuracja do włosów i skóry głowy łagodzące objawy nadmiernego łuszczenia, swędzenia i podrażnień. W przypadku mocniejszego łuszczenia i podrażnienia w obrębie dłoni czy stóp zalecamy maść Konopka, w której hipoalergiczny olej konopny stanowi aż 50% składu całej receptury.
  • Exema to z kolei krem na niewielkie powierzchnie nieprawidłowo rogowaciejącej skóry.
  • Dla niemowląt i dzieci z AZS polecamy serię Robatko – kosmetyki o unikalnych naturalnych składach bezpiecznych dla wrażliwej skóry najmłodszych.

Szukaj
×