Darmowa wysyłka produktów konopnych już od 135 zł

Trądzik

Na jaki problem?

Miejsce zastosowania:

Wybierz serię:

Trądzik pospolity jest przewlekłym schorzeniem skóry, który objawia się zmianami skórnymi w postaci zaskórników, grudek i krost co związane jest głównie ze wzmożoną pracą gruczołów łojowych oraz nieprawidłową florą bakteryjną.

Stosowanie kremu na trądzik dopasowanego do skóry łojotokowej przynosi szybkie efekty związane z łagodzeniem zmian zapalnych i wzmocnieniem funkcji regeneracyjnych.

Jakie są przyczyny  występowania skóry trądzikowej?

Trądzik powstaje głównie z powodu intensywnej pracy gruczołów łojowych i nadprodukcji *sebum.

  • *Sebum to mieszanina substancji lipidowych – glicerydów, wosków, skwalenu, cholesterolu produkowanych przez nasze gruczoły. Pełni rolę ochronną przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego.

Nadmierna ilość bakterii na skórze oraz zaburzone złuszczanie naskórka powodują blokadę ujść gruczołów łojowych,  a w konsekwencji przewlekły stan zapalny prowadzący do zmian trądzikowych.

W naszej ofercie znajduje się krem na trądzik i serum Aknea do codziennej pielęgnacji. Krem przeznaczony jest do stosowania na całą twarz, serum to produkt na zmiany miejscowe ograniczający stan zapalny i niwelujący zmiany trądzikowe.

Szukaj
×