Darmowa wysyłka produktów konopnych już od 135 zł

Mięśnie i stawy

Od wielu lat nasze bestsellerowe preparaty na bóle mięśniowe i stawowe.

Znajdują wiernych odbiorców wśród osób zmagających się z częstym bólem kręgosłupa, stawów oraz wśród osób aktywnych fizycznie. Dostępne w formie żelu chłodzącego i rozgrzewającego oraz w formie plastrów.

Ból mięśni może pojawić się po wyczerpującym treningu, przy niedobrze minerałów (np. wapnia i magnezu) lub być objawem choroby (np. fibromialgia). Wszelkie nietypowe dolegliwości bólowe warto skonsultować z lekarzem w celu wykluczenia poważnych stanów chorobowych. Należy likwidować przyczynę, nie skutek – zachęcamy do precyzyjnej diagnozy.

Rozgrzewanie i chłodzenie stosuje się w zależności od rodzaju i przyczyny bólu mięśni.

Jeśli ból mięśni wynika z kontuzji, urazu sportowego, należy w pierwszej kolejności zastosować zimno, aby zredukować ból i obrzęk. W momencie, kiedy oczekujemy działania przeciwbólowego, przeciwzapalnego, zmniejszającego napięcie mięśni i obkurczającego naczynia krwionośne powinniśmy użyć chłodzącej Mentholki. Przy przewlekłych obrzękach polecamy żel, w którym dominują zioła takie jak arnika, mentol, jodła syberyjska i kasztanowiec. Dodatkowo regenerujący olej i ekstrakt konopny w Mentholce Extra koją i regenerują skórę.

Jeśli ból mięśni wynika z przeciążenia np. po aktywności fizycznej – zaleca się stosowanie ciepła. Używanie preparatów rozgrzewających jak Thermolka czy Thermolka Extra powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki temu zwiększa przepływ krwi i zmniejsza dolegliwości bólowe. Efektem jest również rozluźnienie oraz zmniejszenie sztywności stawów.

Szukaj
×